سئو (SEO)

نوشته شده توسط , ۱۵ مهر ۱۳۸۹

یک مطلب کوتاه در مورد سئو از یه جا کپی کردم چون فعلا وقت نوشتن ندارم واز یه طرفی وبلاگ بدون پست مونده اینو گذاشتم ولی قول میدم سر فرصت یک مقاله کامل در این رابطه اینجا بزارم.همیشه در کلاس هام بچه ها درباره اینکه چگونه وب سایت های خودشون رو برای موتور های جستجو بهینه سازی کنند سوال میپرسند . خوب البته حق هم دارند این دغدغه رو داشته باشند چرا که نقش کلیدی در ارتقای سطح ترافیک و اعتبار حرفه ای یک وب سایت ایفا میکنه . به عنوان یک طراح وب مطالعات بسیاری تاکنون در این زمینه داشتم و مقالات متعددی رو هر هفته مرور میکنم که قصد دارم در این پست به نقاط مشترک در اغلب مقالات تخصصی SEO اشاره کنم

۱. کد xhtml معتبر : موتور های جستجو علاقه وافری به کد های XHTML معبر و تمیز دارند . چرا از یک سرویس ارزیابی برای کد های xhtml استفاده نمیکنید تا میزان استاندارد بودن طبق مفاهیم W3C آنرا محک بزنید ؟ چقدر توانسته اید در این کد ها با استفاده از کد های CSS نوع نمایش محتوا و ترکیب بندی را تغییر و یا ایجاد کنید ؟
Meta Tag .2: دو نوع متاتگ وجود دارند که باید به آنها توجه بخصوصی داشته باشید . description و title . آنچه که در متاتگ توصیف (Description Meta Tag) آورده میشود همان چیزیست که در موتور های جستجو برای آن وب سایت لیست میشود . نهایت تطابق با موضوع وب سایت و اثرگذاری برای کلیک روی نتیجه جستجو باید در این نوشته مورد توجه قرار بگیرد .در خصوص meta tag title هم توصیه میکنم مهمترین کلمه کلیدی که مدنظرتان است را در ابتدای آن قرار دهید .سایر کلمات کلیدی نیز در ادامه آن فراموش نشود .البته سعی نکنید همه کلمات را در این بخش خرج کنید . احتمال رد شدن صفحه را جدی بگیرید .
۳. کلمات کلیدی : پس از اینکه کلمات کلیدی متناسب با خدمات و تولیدات خود را با دقت گردآوری نمودید آنها را در صفحات وب سایت خود بطور مناسبی پخش کنید . بطوری که کاملا متناسب با صفحه مورد نظر خود باشند . در این میان نکته مهم چگالی و ارزش کلمه کلیدی شما در اینترنت است . گوگل و بیشتر موتور های جستجو کلمات کلیدی که بیشتر در جستجو ها مورد استفاده قرار میگیرند را میشناسند و اگر در وب سایت شما با متون و محتوای ایچنینی مواجه شوند امتیازات خوبی را به صفحات شما خواهد داد .
۴. کلمات کلیدی که در مشخصه Alt تصاویر بکار میبرید : با خلاقیت کلمات کلیدی مناسبی ( و نه با دروغ و فریب ) را در مشخصه alt تصاویر محتوای صفحات خود قرار دهید . تاثیر شگفت انگیز این کار در ایندکس تصاویر را خواهید چشید .
۵. استفاده از تگ های هدر به جای ضخیم کردن نوشته ها : با استفاده از header tag ها به جای bold کردن نوشته ها و تیتر ها وب سایت خود را برای موتور های جستجو فرندلی خواهد کرد .
۶. لینک ها : عنکبوت های موتور های جستجو ! عاشق لینک ها هستند . لینک بیش از حد به منابع برونی موجب کاهش rank شما خواهد شد . تا میتوانید به سایر منابع وب سایت خود که مرتبط با محتوای این صفحه هستند لینک دهید .
۷. یک نقشه وب سایت XML داشته باشید .موتور های جستجو نقشه های وب سایت را دوست دارند .با ساختن سایت مپی بر مبنای xml به موتور های جستجو اجازه خزیدن و یافتن بخش های بیشتر را میدهید .
۸. محتوا و محتوا !! برای مردم مطلب بنویسید نه موتور های جستجو . تعجب نکنید . واقعا دیدم که برخی انگار متوجه نیستند برای ازتقای آگاهی عمومی و به عبارتی مردم محتوا تولید میکنند . در search engine optimization آنچه مهم است محتوای غنی است .

دیدگاه‎ها مسدود است

پوسته ی پانوراما ساخته شده توسط Themocracy و آماده شده برای وردپرس فارسی توسط websam