۳بعد اصلی در طراحی وب سایت

نوشته شده توسط , ۱۵ آذر ۱۳۸۹

طراحی وب سایت حرفه ای به چه معناست؟ ویا وجه تمایزات سایت معمولی با یک سایت حرفه ای چیه؟ به جرات میتوان گفت یا شاید نظر ما اینگونه باشد که سه مولفه یا بعد اصلی درطراحی سایت میتواند این دو را از هم متمایز سازد که در زیر به معرفی هرکدام خواهیم پرداخت واینکه چرا ما باید این سه اصل را رعایت کنیم ویا اهمیت انها به چه اندازه می باشد ودر کل برای ما مزایا وسودی خواهند داشت؟

استاندارد در طراحی وب سایت

استانداردهای وب قوانینی هستند که بخش اعظم انها توسط کنسرسیوم جهانی وب (w3c), و برای دسترسی ونمایش درست اطلاعات برنامه های وب ارائه می شوند, وب سایتی که بر اساس این استانداردها ساخته شود دسترسی موتورهای جستجو و تمام افراد ازهمه مرورگرها به اطلاعات ارائه شده ما را تضمین میکند واین یعنی بازدیدکندگان بیشتر و در نتیجه سود بیشتر, البته میتوان گفت که یک وب سایت استاندارد به  غیر از رعایت قوانین w3c , باید کاربر را به راحتی بتواند به تمام صفحات سایت  با کمترین میزان کلیک دسترسی یابد, وهمچنین وب سایت باید برای موتورهای جستجو نیز بهینه سازی شده باشد.

امنیت در طراحی وب سایت

امنیت سایت یکی از موارد مهم وحیاتی است که در هنگام طراحی سایت باید به ان توجه خاصی کرد که متاسفانه در ایران به ان اهمیت ویژه ای داده نمی شود وبه همین  سبب مشکلات امنیتی درخیلی مواقع باعث خسارتهای جبران ناپذیری برای صاحبان سایت ها می شوند, که متداول ترین مشکلات وحملات که بر روی سایت ها صورت میگیرند عبارتند از: استراق سمع,جعل هویت و تغییر اطلاعات می باشند که می توان با رمزنگاری داده ها,رفع حفره ها وباگهای امنیتی ونظارت و برسی داده های ورودی وخروجی تا حدودی جلوی این گونه مشکلات امنیتی را گرفت.

گرافیک در طراحی وب سایت

چون یک سایت تنها ازحس بصری  به غیر از نوشته ها و محتوا برای ارتبط با کاربر استفاده میکند بدیهی است که گرافیک یک سایت تجاری  مهمترین عامل در جذب مشتری و انگیزش او برای خرید محصول دارد همان طورکه دکوراسیون دفتر و یا زیبایی فروشگاه درعامل جذب مشتری نقش مهمی را ایفا میکنند, گرافیک یک اثر هنریست که میخواهد پیامی را از طریق بصری در کوتاهترین زمان ممکن به مخاطب برساند, پس با این تفسیر گرافیک یک سایت حرفهای زیادی برای گفتن به بازدید کننده دارد, البته منظور ما هیچ وقت طراحی سایتی با تصاویرحجیم و زیاد نیست بلکه سایتی که درعین سادگی وبارگزاری سریع از نمای زیبا وشیک برخوردار باشد.

دیدگاه‎ها مسدود است

پوسته ی پانوراما ساخته شده توسط Themocracy و آماده شده برای وردپرس فارسی توسط websam