دسته:تازه های وب

گوگل سرانجام دستی روی فیدبرنر کشید

نوشته شده توسط , ۱۴ آبان ۱۳۸۹

زمان زیادی است که رابط کاربری سرویس فیدبرنر به همین شکل فعلی خود باقی مانده و کاربران زیادی علاقه داشتند تا چهره جدیدی از این سایت را مشاهده کنند. گوگل با ارتقاء جدیدی که بر روی این سرویس انجام داد ثابت کرد که FeedBurner را فراموش نکرده است. ادامه‎ی 'گوگل سرانجام دستی روی فیدبرنر کشید'»

فید برنر چیست؟

نوشته شده توسط , ۱۴ آبان ۱۳۸۹

فیدبرنر یک سرویس برای مدیریت فید است.شاید بگویید که خود وبلاگ و یا سایت فید دارد ، چرا دوباره از فیدبرنر استفاده کنیم؟ فید برنر به همراه فید جدیدی که به شما می دهد، امکانات زیادی نیز در اختیارتان می گذارد.از جمله سیستم تبلیغات و نشان دهنده تعداد مشترکان فید و کلاینت فید خوان آنهاُ آنالیز ترافیک سایت و یا اضافه کردن فید Digg یا Delicious و چند سایت دیگر به فید سایت.در این راهنما ها قصد دارم نحوه کار با فیدبرنر را بنویسم.
ادامه‎ی 'فید برنر چیست؟'»

وب۳

نوشته شده توسط , ۱ آبان ۱۳۸۹

همین‌که به خودمان آمدیم می‌بینیم که اینترنت نیز صاحب شماره نگارش شده. نزدیک به سه سال پیش بود که مردی با نام Dale Dougherty از وب ۲ سخن گفت که بی درنگ عملی نیز شد. این ایده در آغاز چندان جدی نبود تا اینکه در اواخر سال ۲۰۰۵ نخستین کنفرانس درباره وب ۲ برگزار شد و روشن گردید که این استاندارد با خود انقلابی به همراه دارد. ادامه‎ی 'وب۳'»

فرمت جدید برای عکسهای وب

نوشته شده توسط , ۱۵ مهر ۱۳۸۹

گوگل فرمت جدیدی به نام WebP را برای تصاویر معرفی کرد.
تقریبا تمام عکس ها و تصاویری که شما در محیط وب مشاهده می کنید به فرمت JPEG هستند اما گوگل تصمیم به تغییر آن را دارد. ادامه‎ی 'فرمت جدید برای عکسهای وب'»

پوسته ی پانوراما ساخته شده توسط Themocracy و آماده شده برای وردپرس فارسی توسط websam