دسته:کپی پیست ها

گوگل سرانجام دستی روی فیدبرنر کشید

نوشته شده توسط , ۱۴ آبان ۱۳۸۹

زمان زیادی است که رابط کاربری سرویس فیدبرنر به همین شکل فعلی خود باقی مانده و کاربران زیادی علاقه داشتند تا چهره جدیدی از این سایت را مشاهده کنند. گوگل با ارتقاء جدیدی که بر روی این سرویس انجام داد ثابت کرد که FeedBurner را فراموش نکرده است. ادامه‎ی 'گوگل سرانجام دستی روی فیدبرنر کشید'»

فید برنر چیست؟

نوشته شده توسط , ۱۴ آبان ۱۳۸۹

فیدبرنر یک سرویس برای مدیریت فید است.شاید بگویید که خود وبلاگ و یا سایت فید دارد ، چرا دوباره از فیدبرنر استفاده کنیم؟ فید برنر به همراه فید جدیدی که به شما می دهد، امکانات زیادی نیز در اختیارتان می گذارد.از جمله سیستم تبلیغات و نشان دهنده تعداد مشترکان فید و کلاینت فید خوان آنهاُ آنالیز ترافیک سایت و یا اضافه کردن فید Digg یا Delicious و چند سایت دیگر به فید سایت.در این راهنما ها قصد دارم نحوه کار با فیدبرنر را بنویسم.
ادامه‎ی 'فید برنر چیست؟'»

بهینه سازی سایت

نوشته شده توسط , ۱ آبان ۱۳۸۹

برای سایت های پر بازدید، بهینه بودن سایت از اهمیت زیادی برخورداره. بهینه بودن یعنی اینکه سایت در کمترین زمان ممکن لود بشه و مصرف منابع سرور هم به حداقل ممکن برسه.

میشه فرایند بهینه سازی رو به دو بخش سمت کاربر و سمت سرور تقسیم کرد. ادامه‎ی 'بهینه سازی سایت'»

وب۳

نوشته شده توسط , ۱ آبان ۱۳۸۹

همین‌که به خودمان آمدیم می‌بینیم که اینترنت نیز صاحب شماره نگارش شده. نزدیک به سه سال پیش بود که مردی با نام Dale Dougherty از وب ۲ سخن گفت که بی درنگ عملی نیز شد. این ایده در آغاز چندان جدی نبود تا اینکه در اواخر سال ۲۰۰۵ نخستین کنفرانس درباره وب ۲ برگزار شد و روشن گردید که این استاندارد با خود انقلابی به همراه دارد. ادامه‎ی 'وب۳'»

چند نکته در مورد css

نوشته شده توسط , ۱۵ مهر ۱۳۸۹

ز بار ها تاکید نموده ام که طراحی وب امروز چیزی نیست جز طراحی CSS Template ها . اگر در عصر امروز طراح وب ای از قدرت CSS ها و کاربرد های آن به معنای واقعی آگاه نباشد عملا حرفی برای گفتن در طراحی وب نخواهد داشت . امروز برخی نکات مهمی را که همیشه یک طراح وب حرفه ای برای ایجاد ساختار استاندارد و یکدست CSS رعایت میکند را با هم مرور میکنیم ادامه‎ی 'چند نکته در مورد css'»

سئو (SEO)

نوشته شده توسط , ۱۵ مهر ۱۳۸۹

یک مطلب کوتاه در مورد سئو از یه جا کپی کردم چون فعلا وقت نوشتن ندارم واز یه طرفی وبلاگ بدون پست مونده اینو گذاشتم ولی قول میدم سر فرصت یک مقاله کامل در این رابطه اینجا بزارم. ادامه‎ی 'سئو (SEO)'»

پوسته ی پانوراما ساخته شده توسط Themocracy و آماده شده برای وردپرس فارسی توسط websam